Postuar më: 13 Prill 2021

Ministrja Xhaçka uron besimtarët muslimanë: Agjërim të lehtë në këtë muaj të sakrificës

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka uruar besimtarët muslimanë të cilët festojnë muajin e shenjtë të Ramazanit.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Ministrja Xhaçka i ka uruar agjërim të lehtë të gjithë besimtarëve muslimanë shqiptarë brenda dhe jashtë vendit.

"Urimet më të sinqerta për muajin e sakrificës dhe të triumfit në emër të idealeve të larta njerëzore. Zoti ua pranoftë", u shpreh ajo.